Ansatte tar eierskap i e-Provider AS etter aksjeoverføring fra Digital Horizon AS

Dato: 10.april 2025

Stavanger, Norge – Digital Horizon AS har overtatt majoritetsaksjene til Westvik Holding AS i e-Provider AS og solgt mesteparten av disse aksjene til selskapets ansatte. De ansatte eier nå 48% av e-Provider AS, i tråd med Digital Horizon sin strategi om å involvere ansatte i verdiskapingen.

Per-Allan Røsand, CEO i Digital Horizon AS, fremhevet at dette trekket styrker selskapets kultur og gir ansatte muligheten til å dra nytte av selskapets suksess. “Vi tror på å bygge en fremtid hvor alle ansatte er direkte investert i og ansvarlig for vår felles suksess,” sa Røsand.

Denne unike tilnærmingen til eierskap blant ansatte setter en ny standard i industrien og forventes å bidra til økt engasjement og motivasjon blant de ansatte. Eierskapsmodellen gir de ansatte en direkte andel i selskapets fremtidige vekst og prestasjoner, og understreker viktigheten av teamarbeid og felles innsats.

Eskil Jakobsen, en av de ansatte som har kjøpt aksjer, har vært med siden oppstarten av selskapet i 2019. “Å bli aksjeeier gir en helt ny dimensjon til mitt engasjement i e-Provider,” uttalte Jakobsen.

Om Digital Horizon AS: Digital Horizon AS er et ledende teknologiselskap som spesialiserer seg på utvikling av digitale løsninger og tjenester med et sterkt fokus på innovasjon og strategisk vekst gjennom ansatte-eierskap.

Om e-Provider AS: E-Provider AS leverer toppmoderne digitale tjenester, med en ny eierstruktur som forventes å drive frem ytterligere engasjement og innovasjon.
Markedsanalytikere ser positivt på denne utviklingen og forutser at den økte medarbeiderinvolveringen kan føre til innovative løsninger og forbedret kundetilfredshet på lang sikt.

For mer informasjon: Kontakt Per-Allan Røsand, CEO Digital Horizon AS E-post: [email protected] Telefon: +47 90572316